بازار سیاه

اموزش و دانلود

حذف Get Windows 10

اگر کاربر ویندوز 7 یا 8 باشید و جدیدا ویندوز خود را آپدیت کرده باشید احتمالا آیکون جدیدی را در System Tray ویندوز مشاهده کرده‌اید. این آیکون راه حل جدید مایکروسافت برای ترغیب کاربران به مهاجرت به ویندوز 10 است.
در ادامه مطلب اموزش میدم چگونه حذفش کنیم 

 

 

اگر روی آن کلیک کنید پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما سوال خواهد کرد که آیا تمایل دارید زمانهی که ویندوز 10 ارائه شد به شما اطلاع داده شود یا خیر.


 

 

با اینکه از پیش نمایش‌ها میتوان برداشت کرد که ویندوز 10 یک ویندوز فوق‌العاده خواهد بودولی در هر صورت شاید شما دوست داشته باشید این آیکُن را حذف کنید.

شاید بپرسید اصلا این آیکُن چگونه و از کجا پیدایش شده؟ یکی از آپدیت‌های مایکروسافت به شماره KB3035583 دلیل ایجاد این آیکُن است. راه حل هم پاک کردن این آپدیت می‌باشد.

1- ابتدا کلید‌های Ctrl + Shift + Esc را از روی کیبرد به صورت همزمان فشار دهید تا پنجره Windows Task Manager باز شود

2- به دنبال گزینه‌ای به نام GWX.exe بگردید. آن را که پیدا کردید روی آن راست کلیک کنید و گزینه End Process را انتخاب کنید و در پنجره‌ای که باز می‌شود هم روی End process کلیک کنید3- این مسیر را طی کنید تا به پنجره ویندوز آپدیت برسید: Start—> Control Panel —> System and Security —> Windows Update


4- از سمت چپ و پایین صفحه گزینه Installed Updates را انتخاب کنید5- KB3035583 را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید و Unistall را انتخاب کنید


6- از پنجره‌ای که باز میشود Restart Now را انتخاب کنید تا سیستم ری‌استارت شود

اگر آیکُن دوباره برگشت چه؟

بعد از ری‌استارت شدن سیستم دیگر آن آیکُن نمایش داده نخواهد شد ولی اگر به هر دلیلی دیدید که هنوز سرجایش است ادامه مطلب را دنبال کنید

اگر شما گزینه اتوماتیک آپدیت را برای ویندوز خود فعال کرده باشید، این معنی را می‌دهد که ویندوز اجازه دارد خود به خود آپدیت‌ها را نصب کند حتی آپدیت‌هایی را که پاک می‌کنید را دوباره دانلود و نصب می‌کند.

برای رفع این مشکل به Windows Update بروید و روی KB3035583 راست کلیک کنید و گزینه Hide Update را انتخاب کنیداگر هنوز مشکل پابرجا بود چه؟

کلیک Win + R را از روی کیبرد فشار دهید و در پنجره‌ای که باز می‌شود عبارت regedit.exe را وارد کنید

از منوی سمت چپ این آدرس را انتخاب کنید: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx

در سمت راست یک “Value” 32بیتی به نام DisableGwx ایجاد کنید و مقدار آن را 1 قرار دهید


تاریخ ارسال: چهارشنبه 21 بهمن 1394 ساعت 05:03 | نویسنده: AMIR | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.